רשלנות רפואית בדיקור סיני

הביקוש בעבור טיפולים אלטרנטיביים ובראשם דיקור סיני עלה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, אולם בד בבד ניתן לראות גם עלייה במספר התלונות כנגד מטפלים במסגרת של רשלנות רפואית. במדריך זה נסביר מהי רשלנות רפואית, וכיצד תוכלו לקבל פיצוי בגין הנזק.

מהי רשלנות רפואית?

הפריחה בענף הטיפולים האלטרנטיביים הפכה בשנים האחרונות לאחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם, וזאת לאור מגוון רחב של שיטות טיפול אשר אותן ניתן לקבל במסגרת פרטית או אפילו דרך קופות החולים. אולם, ניתן לומר כי העמימות אשר הייתה מנת חלקם של רבים החלה להתפזר בשל המודעות ההולכת וגוברת לנושא הרשלנות רפואית, וזאת בגין נזקים אשר לכאורה נגרמו כתוצאה מאותו הטיפול או מסדרת טיפולים. למעשה, במידה ועברתם טיפול בדיקור סיני ואתם סבורים כי המטפל התרשל בתפקידו, תוכלו לתבוע את המטפל במסגרת של תביעת רשלנות רפואית. על מנת שהמקרה שלכם ייחשב לרשלנות רפואית, עליכם להוכיח כי המטפל שלכם חרג מהסטנדרטים הסבירים והמקובלים תוך הפרה של חובת הזהירות. כיצד מוכיחים? להלן הפרטים.

כיצד ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום של דיקור סיני?

ע"פ הערכות, מדי שנה נערכים בישראל עשרות אלפי טיפולים אלטרנטיביים, כאשר הטיפול המבוקש ביותר הינו טיפול דיקור סיני. מדובר בטיפול אשר מזכיר מאוד נורמות רפואיות מקובלות, וזאת בשל העובדה כי המטפלים מחתימים את המטופל על סדרה של מסמכים בהם מפורט טיב הטיפול וכן הסיכונים הכרוכים בכך. על המטופל לחתום על המסמכים ואף לפרט את ההיסטוריה הרפואית, לצורך יצירת טיפול אפקטיבי המותאם למצבו. מדובר בטיפול אשר דורש מיומנות, וזאת בשל השימוש במחטים זעירות אותן מחדירים לגוף לצורך יצירת איזון אנרגיית החיים – צ'י. טיפול אפקטיבי משנה הלכה למעשה את תפקוד האיברים, ולכן הוא נחשב לטיפול מצוין בעבור כאבי שרירים, כאבי גב, כאבי מחזור ואפילו בטיפול במחלות מטבוליות. לעיתים עשוי להתרחש נזק כתוצאה מטיפול רשלני של החדרת המחטים ולכן ניתן לתבוע את המטפל במסגרת של רשלנות רפואית. בכדי להוכיח כי אכן המטפל התרשל, יש להוכיח את הקשר הסיבתי. במילים אחרות: יש להוכיח בפני בית המשפט כי בשל הטיפול שעבר, נזרם לו נזק. הוכחת הקשר הסיבתי מתבצעת באמצעות מטפלים מומחים לתחום וכן התייצבות לוועדה רפואית אשר בוחנת את היקף הנזק, כל זאת בליווי מטעם עורך דין.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין לצורך הגשת תביעה?

עורך דין אשר מומחה לתחום של רשלנות רפואית ובפרט דיקור סיני ידע לבחון את המקרה שלכם באמצעות כלים משפטיים, תוך לקיחה בחשבון של היקף הנזק והאם אכן ניתן להוכיח קשר סיבתי. במידה ואכן נמצא כי ישנה עילה, ניתן להגיש תביעת רשלנות לבית המשפט עם כתב תביעה וכן דרישה להיקף פיצוי אשר עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים.

רוצים להירשם לידיעות בנושא הדיקור?

לעולם לא נספים, גם אנחנו לא בעד. ;) 

bgpopr33

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ בהקדם